1. POZYSKANIE DANYCH
Aby przeprowadzić diagnozę z systemem DNASkin Mapping MatrixTM należy udać się do wyspecjalizowanego lekarza lub kosmetologa, akredytowanego przez Genoxage, w celu pozyskania próbki komórek z jamy ustnej i wykonania oceny stanu dermatologicznego. Pacjent odpowie wówczas na kilka pytań, dotyczących zmiennych dermatologicznych związanych z jego życiem codziennym. Twój lekarz lub kosmetolog dokładnie wytłumaczy Ci cały proces. Kiedy zdecydujesz się na przeprowadzenie diagnozy i leczenia, otrzymasz do podpisania formularz świadomej zgody, a specjalista przeprowadzi analizę stylu życia pod kątem dermatologicznym. Następnie specjalista Genoxage wręczy ci produkt "GENOXAGE COMPLEX ACTIVE 5 ACTIONS/4 WEEKS", który jest konieczny, aby przygotować Twoją skórę do właściwej terapii, przystosowanej do Twojej spersonalizowanej diagnozy. W ciągu 4-tygodniowego okresu uzyskasz dostęp do swojego raportu i będziesz mogła stosować spersonalizowane produkty.
Otrzymasz również dostęp do osobistego konta na naszej stronie internetowej "Genoxage My PRIVATE". Osobiste konto i hasło umożliwią wyświetlenie stanu analizy, stanu przesyłki, pełnego raportu, uzyskiwanie dodatkowych informacji, a także dodatkowe korzyści.
2. SPERSONALIZOWANA DIAGNOZA
Specjalistyczne laboratoria genetyczne zatwierdzone przez Genocosmetics Lab przeanalizują próbkę DNA z jamy ustnej (pobranie to prosta procedura, która wymaga, aby pacjent nie pił, nie jadł i nie palił przez 30 minut przed pobraniem). Analiza w połączeniu z obserwacją mapy twarzy oraz informacjami na temat nawyków życia codziennego zostaną wykorzystane przez system DNASkin Mapping Matrix® w celu postawienia kompletnej i profesjonalnej spersonalizowanej diagnozy skóry.
3. KOMPONOWANIE PRODUKTÓW
Kompozycja produktów Dermocosmetic GENOXAGE jest oparta na recepturach łączących składniki aktywne o skuteczności dowiedzionej naukowo i jest tworzona na podstawie 9 najważniejszych zmiennych dermatologicznych, Twojego stylu życia oraz bieżącego stanu skóry. Jest to możliwe dzięki spersonalizowanej diagnozie Twojej skóry, przeprowadzonej z użyciem systemu DNASkin Mapping MatrixTM.
W każdym produkcie znajduje się wysokie stężenie aktywnych składników w proporcjach optymalnych dla twojej równowagi hydrolipidowej, struktury tkanki, elastyczności, natlenowania, pigmentacji, tolerancji i wrażliwości skóry, zmarszczek, żywotności komórek, światłoczułości oraz patologii dermatologicznych.
Dzięki spersonalizowanej diagnozie produkty zostaną skomponowane w taki sposób, aby jak najlepiej pasowały do pacjenta i były zawsze gotowe do użycia. Szacowany czas produkcji Genoxage wynosi 4 tygodnie, począwszy od momentu otrzymania próbek w laboratorium. Genoxage wyśle gotowy produkt dermokosmetyczny do gabinetu, gdzie była pobrana próbka DNA.
Poza spersonalizowanym produktem Genoxage, otrzymasz również osobistą diagnozę, przeprowadzoną z wykorzystaniem systemu DNASkin Mapping Matrix. Wszystkie te informacje są dostępne na prywatnym koncie (Genoxage My PRIVATE) na stronie internetowej www.genoxage.com. Znajdziesz tu również wiele przydatnych informacji, dotyczących poprawy zdrowia skóry. Pamiętaj, że produkt GENOXAGE zostanie dostarczony w ciągu ok. 4 tygodni od zamówienia.
Ponowne zamówienie produktów Genoxage jest możliwe poprzez tę samą placówkę, gdzie pobierana była próbka. Na Twoim prywatnym koncie Genoxage My PRIVATE znajdziesz również informacje odnośnie diagnozy oraz możesz zadać pytania dotyczące naszych produktów.
Skóra to największy organ ludzkiego ciała. To bariera ochronna, która izoluje ciało od środowiska zewnętrznego, chroniąc je i utrzymując jego strukturę, a jednocześnie stanowi środek komunikacji z otoczeniem. Jest to największy organ ludzkiego ciała.
Pozostałe funkcje skóry to utrzymywanie stałej temperatury ciała, odbieranie bodźców dotykowych, bólowych i temperaturowych, absorpcja promieniowania UV oraz synteza witaminy D. Skóra posiada przydatki takie jak włosy, paznokcie, gruczoły potowe i gruczoły łojowe. Wydzieliny gruczołów zapewniają odpowiednie nawodnienie skóry. Skóra odpowiada za otrzymywanie bodźców ze świata zewnętrznego poprzez leżące w niej zakończenia włókien nerwowych, które doprowadzają impulsy nerwowe aż do ośrodkowego układu nerwowego, gdzie są interpretowane.
Każdy cal kwadratowy skóry zawiera około pięć tysięcy zakończeń czuciowych. Skóra to organ, który pozwala nam odczuwać pieszczoty, gorąco ognia i chłód śniegu. Jednocześnie skóra stanowi lustrzane odbicie naszych uczuć i emocji. Na przykład rumienimy się w zakłopotaniu, kiedy się boimy, występuje tzw. gęsia skórka i pocimy się intensywniej, a to tylko niektóre reakcje emocjonalne, jakie są wyrażane przez naszą skórę. Biorąc pod uwagę powyższe powody, nietrudno zgodzić się z twierdzeniem, że skóra to kluczowy czynnik dla naszego wizerunku. Ponadto, skóra posiada również inne funkcje społeczne. Bardzo ważne jest, aby skóra, szczególnie w widocznych miejscach, była zdrowa i w jak najlepszym stanie.
DNA to kod życia, który odpowiada za podobieństwo pomiędzy rodzicami i dziećmi oraz wspólne cechy u przedstawicieli tego samego gatunku. W obrębie DNA zawarte są wszystkie informacje genetyczne i plany budowy organizmu każdego z nas, od prostej bakterii do najbardziej złożonych organizmów żywych.
DNA (kwas deoksyrybonukleinowy)
DNA to cząsteczka kodująca instrukcje genetyczne, które odpowiadają za rozwój i funkcjonowanie wszystkich znanych organizmów żywych i wielu wirusów. Większość DNA znajduje się w jądrze komórkowym. Każda komórka naszego ciała przechowuje kopię tej informacji. Każda cząsteczka DNA zawiera dwie nici nukleotydów, które krzyżują się, tworząc podwójną helisę. Jest to typowy obraz, który przychodzi nam do głowy, kiedy mówimy o DNA.
Nukleotydy to jeszcze mniejsze cząsteczki; istnieją ich cztery rodzaje: adenina (A), tymina (T), cytozyna (C) i guanina (G). Cząsteczki te tworzą nasz kod genetyczny. Podczas podziału komórkowego informacje genetyczne są organizowane w formie struktur, nazywanych chromosomami. Genomowe DNA jest ciasno upakowane w określonym porządku w strukturach nazywanych genami. Nowe kopie powinny być identyczne, lecz nie zawsze tak się dzieje. Niekiedy, w procesie podziału komórkowego dochodzi do błędów, które są nazywane mutacjami genetycznymi. Wszyscy posiadamy pewne mutacje genetyczne, ale to właśnie ten czynnik sprawia, że różnimy się od siebie. Mutacje niekiedy zapewniają nam przewagę nad innymi osobnikami i przyczyniają się do rozwoju gatunku, ale mogą również powodować choroby i inne negatywne skutki. Jednakże w większości przypadków mutacje nie są szkodliwe.
Komórki ludzkiego ciała zawierają dwa zestawy chromosomów, jeden odziedziczony po matce, a drugi po ojcu. Komórka jajowa matki zawiera połowę z 46 chromosomów, a sperma ojca przenosi drugą połowę z 46 chromosomów. W sumie, dziecko posiada 46 chromosomów. Gen to jednostka dziedziczności oraz region w obrębie DNA, który oddziałuje na pewne cechy organizmu. Określa rozwój, obecność lub brak pewnych cech fizycznych oraz predyspozycje do zachorowania na niektóre choroby pochodzenia genetycznego.
Genetyka (nauka zajmująca się badaniem genów i dziedziczenia) i genomika (dziedzina zajmująca się badaniem wzajemnego oddziaływania genów oraz wpływu środowiska) są bardzo ważne dla naszego zdrowia, ponieważ garnitur genetyczny (genom) jest taki sam we wszystkich komórkach naszego ciała.
Komórki naszej skóry, mózgu oraz serca są różne i to poprzez badanie genomu możemy zrozumieć te różnice. Każdy gen zawiera informacje, konieczne do produkcji pojedynczego białka, które będzie pełnić w komórce wyspecjalizowaną funkcję. Około 20.000 genów w jednej komórce kieruje wzrostem, rozwojem i zdrowiem zwierząt oraz ludzi. Genom to zestaw UNIKATOWYCH genów. Jedynym wyjątkiem są identyczne bliźnięta (jednojajowe).
W najnowszych badaniach zidentyfikowano geny związane z procesem starzenia się skóry.
W najnowszych badaniach ustalono wpływ genów na proces starzenia się skóry i określono, że geny wpływają w 60% na wiek postrzegany (czyli to, jak widzą nas inni, pomimo naszego realnego wieku).
Stwierdzono również, że w procesie starzenia się skóry uczestniczy około 1500 genów. Geny te są odpowiedzialne za nawilżanie, teksturę, elastyczność, zdolność przeciwutleniania, ochronę przed słońcem itp.
Wiedza na temat genomu ludzkiego, genomika i proteomika umożliwiają prowadzenie dalszych badań w celu identyfikacji obszarów w naszym genomie, które odpowiadają za różnice osobnicze oraz określenia tych różnic i ich mechanizmów regulacyjnych.
Sekwencje DNA budujące podstawowe jednostki dziedziczności, są nazywane genami. Każdy gen zawiera część, która ulega transkrypcji do RNA oraz część, która jest odpowiedzialna za określanie czasu i miejsca ekspresji.
Informacje zawarte w genach służą do generowania RNA i białek, które stanowią budulec komórek. Są to "cegiełki" wykorzystywane między innymi do konstrukcji organelli komórkowych, regeneracji i ochrony, ale także biorą udział w procesach chemicznych w obrębie skóry, co jest przedmiotem zainteresowania GENOCOSMETIC. Geny uczestniczą w ekspresji białek, które budują skórę i w procesach, jakie się w niej odbywają (kolagen, elastyna, katalazy, proteoglikany, metaloproteinazy, kolagenazy). Jako przykład możemy podać geny, które wpływają na naszą skórę i nasz wygląd zewnętrzny.
Jednym z najważniejszych czynników w procesie starzenia się jest nawodnienie, rodzaj produkowanego przez nas kolagenu i wynikająca z niego struktura oraz wygląd naszej skóry. Istnieją różne wariacje w obrębie genów, które produkują kolagen oraz wśród enzymów, które go remodelują (są to kolagenazy i metaloproteinazy). Tylko niewielkie wariacje w obrębie tych genów mogą spowodować produkowanie kolagenu innego rodzaju, na przykład bardziej lub mniej odpornego. Osoby, których geny warunkują tworzenie kolagenu mocniejszego, są predysponowane do posiadania mniejszej ilości zmarszczek niż ludzie, którzy produkują wersję "słabszą" (o luźniejszej strukturze).
Odporność na oksydację i wolne rodniki. Warianty genetyczne, która produkują potężne enzymy antyoksydacyjne. Enzymy te są nazywane katalazami i dysmutazami ponadtlenkowymi. Na przykład osoba posiadająca gen kodujący katalazę, może posiadać jego wariację, która jest bardziej odporna na atak wolnych rodników. Różne odmiany genów kodujących akwaporyny.
Akwaporyny to białka, które tworzą kanały w błonach komórkowych, odpowiadające za regulację poziomu wody w komórce. Zmiany w obrębie akwaporyn wpływają na nawodnienie skóry. Możliwość posiadania silniejszych lub słabszych wersji tych kanałów została wykazana. Geny związane z fotostarzeniem.
Odkryte w ostatnim czasie warianty genów zapewniają skórze większą odporność na starzenie się pod wpływem ekspozycji na światło słoneczne. Mechanizm, który za to odpowiada nie został jeszcze do końca zrozumiany, ale zdaje się, że jest związany z regulacją stanu zapalnego. Osoby posiadające pewne warianty genów są bardziej odporne na promieniowanie ultrafioletowe słońca i w związku z tym ich skóra starzeje się wolniej niż innych osób, które takiego wariantu nie posiadają.
Zmienność w obrębie nukleotydów - polimorfizm pojedynczego nukleotydu (A, T, C, G) jest uważany za mutację punktową, czyli stanowi prostą zmianę w sekwencji DNA, która stanowi przyczynę zmienności w funkcjonalności białek. Wariacje te mogą wpływać na różnice w naszym wyglądzie zewnętrznym (kolor skóry, kolor oczu, kolor włosów, wzrost itp.), a także na różnice w metabolizmie i funkcjonowaniu naszych narządów wewnętrznych, w tym również skłonność do danego modelu starzenia się.
Badania naukowe wykazały korelację pomiędzy genomem i ekspresją białek w procesie starzenia się skóry. Porównano ekspresję genów w skórze młodej z ekspresją genów w skórze osób dorosłych, a także różnice pomiędzy wewnętrznym starzeniem się skóry i fotostarzeniem. Najważniejszy wniosek był następujący - fotostarzenie się skóry istotnie przyspiesza proces wewnętrznego starzenia się skóry.
Niektórzy naukowcy stawiali również hipotezy dotyczące mozaicyzmu. Podczas cyklu komórkowego, kiedy materiał genetyczny zostaje skopiowany z komórek macierzystych do komórek potomnych, dojść może do usunięcia, duplikacji i zmian w sekwencji DNA. W ten sposób zmianie może ulec cały zespół genów, czego rezultatem jest obecność odmiennego profilu genetycznego w tej samej linii komórek. Badania nad indukowanymi pluripotencjalnymi komórkami macierzystymi (iPS) dowiodły, że linie iPS mogą działać jak szkło powiększające dla mozaiki różnic genetycznych w komórkach ciała. Dr. Vaccarino (Yale University School of Medicin), dla którego wyniki tych badań będą miały bardzo ważne konsekwencje w analizie genetycznej twierdzi, że "W naszej skórze ta mozaika jest rozległa i obejmuje przynajmniej 30% komórek skóry, w których dochodzi do usuwania lub duplikacji materiału genetycznego".
Życie to ciąg nieustannych zmian i również skóra podlega temu prawu. Nasza skóra jest na łasce wszystkich sił, które na nią oddziałują, naszych genów, słońca, pogody i naszych złych nawyków. Możemy jednak podjąć kroki, aby pomóc naszej skórze pozostać zdrową i młodą. Skóra zmienia się wraz z wiekiem. Zauważamy coraz więcej zmarszczek czy plam starczych; skóra jest coraz bardziej sucha. Staje się także coraz cieńsza i traci tkankę tłuszczową, przez co redukcji ulega jej miękkość i gładkość. Wraz z postępującym wiekiem nasza skóra coraz wolniej się regeneruje. Zmiany skórne (zmarszczki, luźna skóra), to najbardziej widoczne oznaki naszego starzenia się.
Starzejemy się i nasza skóra się zmienia, traci naturalną wilgoć i ulega osłabieniu. Spada produkcja kolagenu, głównej struktury wzmacniającej naszą skórę. W efekcie skóra traci swoje napięcie i jędrność. Zmarszczki to wgłębienia w powierzchni skóry. Stanowią one widoczne oznaki procesu starzenia i występują głównie na twarzy. Istnieją dwie kategorie zmarszczek: Linie mimiczne to zmarszczki powstałe na skutek ruchów mięśni twarzy. Zmarszczki tego rodzaju występują na czole, pomiędzy brwiami i na krawędziach ust. Głębokie zmarszczki są związane z obwisłą skórą, utratą napięcia i jędrności. Zmiany wprowadzają różnice w wyglądzie twarzy, widoczne głównie w obrębie szczęki i podwójnego podbródka, a także jako skłonność do powstawania worków pod oczami.
Zmarszczki powstają na różne sposoby, np. przez działanie mięśni - skóra stale się porusza, na skutek ruchów mięśni, które pod nią leżą. Mikroskurcze mięśni przyczyniają się do powstawania linii, ponieważ skóra stale i cyklicznie napina się i rozluźnia. Zmienność budowy skóry właściwej - proces wewnętrznego starzenia się skóry i starzenie się wywołane przez czynniki zewnętrzne (szczególnie przez słońce) powodują zmiany przyczepności skóry właściwej do naskórka. Wraz z postępującym wiekiem powierzchnia skóry zmienia się. Spadek naturalnego nawilżania skóry, a także zmiany w aktywności gruczołów łojowych i procesów naprawczych komórek generują istotne zmiany na powierzchni skóry.
Główny element procesu starzenia się skóry to uszkodzenia powstałe na skutek stresu oksydacyjnego naskórka i skóry właściwej. Nasze geny, DNA, środowisko, styl życia i pielęgnacja skóry wpływają na sposób, w jaki skóra się starzeje. Wiedza poparta szybkim działaniem to narzędzie, które pozwala na spowolnienie tego procesu i monitorowanie jego skutków.
Kilka badań naukowych wskazało, że 60% najważniejszych czynników wpływających na zdrowie naszej skóry i proces starzenia jest determinowanych przez nasze unikatowe DNA. Nie wszystkie czynniki są natury genetycznej - 40% jest związanych z naszym stylem życia, dietą, otoczeniem, nawykami i miejscem, w którym żyjemy. Teraz, kiedy badanie naszych predyspozycji genetycznych jest możliwe, możemy pomóc Ci spowolnić naturalny proces starzenia. GENOXAGE umożliwia to dzięki najnowocześniejszej technologii.
Wkraczamy w nową erę dermokosmetyków, w której produkty nie są już wytwarzane masowo, z wykorzystaniem tych samych składników, które mogą nie być odpowiednie dla sytuacji skórnej danego pacjenta. Specjaliści od dermatokosmetyków wskazują, że indywidualne leczenie i personalizacja to przyszłość kosmetyki - przygotowanie leczenia, które spełnia indywidualne wymagania skóry danego pacjenta oraz wybór odpowiednich składników i połączenie ich w odpowiednich stężeniach.
Kluczem do personalizacji zabiegów kosmetycznych jest przeprowadzenie profesjonalnej indywidualnej diagnozy. Podstawę stanowi określenie czynników dermatologicznych i ich wpływu na proces starzenia u danego pacjenta. Kompletna diagnoza obejmuje analizę genetyczną, ocenę dermatologiczną oraz ocenę nawyków życia codziennego.
Bardzo ważne jest określenie stopnia, w jakim poszczególne czynniki wpływają na stan dermatologiczny skóry, postrzegany wiek i schemat starzenia.
Odpowiadamy w ciągu 24 godzin